Prof. dr. habil, Sandra Sándor Ph.D.

főtanácsos, orvosezredes

Jelenleg a Honvédkórház reumatológiai és fizioterápiás szakrendelését vezeti nyugállományú osztályvezető főorvosként. A Nemzetvédelmi Egyetemen 2007-ben PhD fokozatot szerzett, disszertációja témája a „mozgásszervi betegségek” volt. Ugyanitt habilitált 2011-ben. A New York-i Állami Pro Deo Egyetem Általános Orvosi és Egészségügyi Kara 2013-ban a fizioterápia egyetemi tanárává nevezte ki. Az évek során több cikke is megjelent, több kiemelkedő tudományos értékű szakmai könyv szerzője. Egyik szervezője az Országos Lézerterápia Konferenciáknak, valamint az országos hévízi fizioterápiás konferenciáknak.

„Több évtizedes szakmai tapasztalatom alapján kijelenthetem, hogy a mozgásszervi megbetegedéseknek egyre nagyobb figyelmet kell szentelnünk, hiszen lassan minden második embert érint valamilyen formában, függetlenül életkorától, illetve az általa végzett munka típusától. 2000-től foglalkozom aktívabban a mágneses erőtér és a lágylézer-terápia további gyógyászati lehetőségeinek feltérképezésével.

Az utóbbi időben igyekeztem ötvözni a jelenleg hazánkban alkalmazott fizioterápiás eljárásokat a határainkon túli tapasztalatokon alapuló hagyományos és újonnan felfedezett alternatív terápiás lehetőségekkel. A mozgásszervi megbetegedések, valamint a rehabilitáció területén rendkívül eredményesnek tartom a pulzálómágnes erőtérrel, a lágylézerrel, továbbá az IBR Systemmel történő kezeléseket.

A gyógyító eljárások megválasztásában azonban a betegeknek is nagy szerepük van: inkább beveszik a gyógyszert – nem törődve az esetlegesen évek múlva jelentkező mellékhatásokkal –, mint hogy természetes gyógyulásukat elősegítendő, két-három hétig fizioterápiás kezelésekre járjanak. Ezért igen fontos az orvos- beteg kapcsolat megfelelő kialakítása, a páciens bizalma orvosa iránt. „

Dr. Mester Ádám Ph.D.

egyetemi docens

Számos, a szakmában is elismert tudományos díj, kitüntetés birtokosa, aki kiemelkedő tudását, munkásságát már 1968-ban megalapozta, amikor lézer kutatással kezdett foglalkozni. A lézersugár nem-hőhatáson alapuló biostimulációs Lágy Lézer gyógyítással pedig 1974 óta foglalkozik. 

Orvosi pályafutása során a Semmelweis Egyetem Radiológiai Klinikáján, illetve ezt követően az Országos Reumatológiai és Fizioterápiás Intézetben (ORFI) volt osztályvezető. Oktatói tevékenységét magyar, angol és német nyelven végezte.

Az ESSR (European Society of Musculoskeletal Radiology) elnöke volt a 2002-2003. évben, az ISS (International Skeletal Society) tagfelvételéhez előírt tudományos kritériumokat pedig 2006-ban teljesítette, az ISS International Skeletal Society Budapesti 2007-es kongresszusának társelnöke volt. A Magyar Reumatológusok Egyesületének újraválasztott vezetőségi tagja 2021-ig volt, a Magyar Radiológusok Társasága Osteológiai Szekció elnöke 2019-ig volt, a MOOT (Magyar Osteoporosis és Osteoarthrológiai társaság) főtitkára 2014-ig volt, a Magyar Radiológusok Társaságának választott és újraválasztott vezetőségi tagja volt 2008-ig volt.

Az ”Osteológiai Közlemények” folyóirat szerkesztője 1992 óta. A Magyar Orvosi Lágy Lézer Társaság korábbi elnöke, a Nemzetközi Orvosi Lágy Lézer Társaságnak korábban főtitkára volt, a tiszteletbeli tagok sorába is beiktatták.

Dr. Mester Ádám édesapja, dr. Mester Endre orvosprofesszor 1966-ban a kis teljesítményű lézer (lágylézer, azaz a soft laser) hatásának kutatási eredményeit világszenzációként publikálta és bizonyította, hogy a lágylézer az élő szervezetre „biostimulációs”, azaz gyógyulást serkentő hatást fejt ki. Mára már az orvosi lézer gyógyító hatását alátámasztó nagyszámú hazai és nemzetközi tudományos bizonyíték áll rendelkezésre, melyeket a közelmúltban az amerikai Food and Drug Administration (FDA) szigorú rendszere is elfogadott.

Dr. Mester Ádám szakmai előadásai során összefoglalóan, érdekes példákkal illusztrálva
rendszeresen megosztja hallgatóival azt a szerteágazó gyakorlati tudásmennyiséget, amit
édesapja óriási szellemi hagyatékával megalapozva az utóbbi évtizedekben szerzett saját klinikai tapasztalatai során, s mellyel orvosi lézer területén a világ kiemelkedő tudományos szakemberévé vált.